Az Egyházi Néprajzi Szekció két tagja is rangos elismerést kapott a közelmúltban.
Dr. Barna Gábor, az Egyházi Néprajzi Szekció tagja Scheiber Sándor-díjat kapott
A Scheiber Sándor-díjak ünnepélyes átadására 2016. március 18-án került sor az Emberi Erőforrások Minisztériuma Tükörtermében.
Az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem néhai vezetőjének emlékére alapított elismerést az idén Dr. Barna Gábor, az MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport vezetője, az SZTE-BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszékének professzora és Dr. Róna Tamásné Ádám Mária a Goldmark Kórus karnagya kapta.
Scheiber Sándor-díj azoknak a magyar állampolgároknak, illetve a határon túl élő magyaroknak adható, akik maradandót alkottak a hebraisztika, a judaisztika, a zsidó vallás-, művelődéstörténet és az oktatás, valamint a zsidók és nem zsidók közötti dialógus és a tolerancia elősegítésének területén.
Barna Gábor a szegedi néprajzi műhely és Bálint Sándor hagyományait követve nagy hangsúlyt fektetett a vallási néprajz jelenségeinek és folyamatainak felekezetközi kutatásaira. Scheiber Sándor és Bálint Sándor tudós barátságának emléke talaján kereteket biztosított a magyarországi zsidóság vallási néprajzi és kulturális antropológiai vizsgálatához.
A kitüntetéshez a Doktorok Kollégiuma szívből gratulál és további áldásos munkát kíván.
Ünnepi ülés Dr. Bartha Elek néprajzprofesszor 60. születésnapja tiszteletére
Dr. Bartha Elek tanszékvezető egyetemi tanár, oktatási rektorhelyettes, a DC Egyházi Néprajzi Szekciójának tagja 2016. március 24-én ünnepelte 60. születésnapját. Kollégái, pályatársai ünnepi ülés keretében köszöntötték. Erre az alkalomra jelent meg a Diptichon című, csaknem ezer oldalas tanulmánykötet, amellyel a professzor tudományos munkássága előtt tisztelegtek.
A jubileumi kötetben Bartha Elek életművének legfontosabb kutatási területei szerint állították össze a fejezeteket a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszékének, az MTA-Debreceni Egyetem Néprajzi Kutatócsoportjának és a Néprajz Doktori Program hallgatói, oktatói és kutatói. Bartha Elek vallási néprajzi, vallásökológiai, folklór-, irodalom- és társadalomtudományi kutatásaihoz kapcsolódó tanulmányai egyaránt helyet kaptak a műben. A néprajzprofesszornak kilenc önálló könyve és több mint kétszáz publikációja jelent meg az elmúlt évtizedekben.
A jubileumi alkalomhoz a Doktorok Kollégiuma őszinte elismerését fejezi ki.
Hozzászólások