Nagykőrösön ülésezik a Doktorok Kollégiuma

A Doktorok Kollégiuma 2018. augusztus 21-22 között a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán tartja plenáris- és szekcióüléseit.

A  Magyarországi Református Egyház tudományos testülete először találkozik Nagykőrösön. Az előzetes program szerint a plenáris ülésen a közösség megemlékezik Karl Barth teológus halálának 50. évfordulójáról. Szintén augusztus 21-én, kedden este a református templomban zenés áhitat keretében a település várossá nyilvánításának 650 éves évfordulójára tekint a testület. A szekciók két napos ülés keretén belül folytatják munkájukat.

A program zárásaként a testület augusztus 22-én délelőtt megtartja éves Közgyűlését, amelyen a tagok döntenek majd az Év Könyve és az Aranygyűrűs Teológiai Doktor elismerésekről valamint az új doktorok befogadásáról.

A regisztráció idén is interneten keresztül történik. Elektronikus levélben és a honlapon hamarosan bővebb értesítéssel leszünk.