Ünnepi tanulmánykötet jelent meg

Dr. P. Szalay Emőke születésnapja alkalmából ünnepi tanulmánykötet készült.

A magyar muzeológia és néprajztudomány meghatározó egyénisége, a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszékének megbecsült oktatója, a Magyar Református Egyház tárgyi javainak „tudományos gondnoka” és a Déri Múzeum polihisztor tárvezető főmuzeológusa 2019-ben ünnepelte születésének jubileumát. A jeles alkalomból szervezett köszöntő alkalomra 2019. december 19-én, egy kihelyezett tanszéki ülés keretében került sor a debreceni Déri Múzeum dísztermében. A jeles alkalomból P. Szászfalvi Márta (Déri Múzeum) és Kavecsánszki Máté (Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszék) szerkesztésében, a Tiszántúli Református Egyházkerület, a debreceni Néprajzi Tanszék és az MTA-DE Néprajzi Kutatócsoport kiadásában ünnepi tanulmánykötet is készült.

Az ünnepi alkalom fényképes beszámolója mellékelten olvasható.