Elhunyt Kern Mária

Kern Mária 1952-ben született. Református lelkészi oklevelet a Budapesti Református Teológiai Akadémián szerzett. 1991-1993 között Baselben teológiai doktorandusz képzésben vett részt. A budapesti Református Teológiai Akadémián rendszeres teológiát tanított, a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán, Nagykőrösön pedig először óraadóként majd főiskolai docensként szintén rendszeres teológiát tanított. Tagja volt a Magyarországi Református Egyház Doktorok Kollégiumának, valamint az International Reformed Theological Institut-nak.

Személyében egy karizmatikus teológust veszít egyházunk, aki személyiségének erejével és személyes példájával is nevelt és tanított.

A Doktorok Kollégiumának Elnöksége a testület egésze nevében kívánja Isten vigasztaló szeretetét gyászoló szerettei számára.